Plecaki retro są modne, ostatnio stwierdziłam to na łamach artykułu o plecakach skórzanych dla Pań. Modna na retro cyklicznie wraca i tak naprawdę jeśli kupimy cokolwiek w tym stylu, a mam tutaj na myśli dodatki i ubrania z lat 50-70, to nigdy nie wyjdą na stałe z mody. Moda na dane style lubi oczywiście „odpocząć”, ale takie przerwy sięgają zazwyczaj 5-4 lat i trend ponownie wraca do łask.

Zobacz gdzie kupić teczkę w PoznaniuPoznaj najnowsze trendy w GarderobieSkontaktuj się z naszą RedakcjąZobacz nasz sklep internetowy

Czas na plecak vintage – czyli przykład mody retro

retro plecak poznań
Zdjęcie plecaka retro pochodzi od dystrybutora Plecak.net.

Są to plecaki wykonane z płótna typu canvas, oraz skórzanych pasków i łat wzmacniających newralgiczne miejsca. Zastosowanie skóry naturalnej, ma za zadanie zapobiegać przetarciom spodu oraz usztywniać konstrukcję.

Skóra naturalna w plecakach retro

Skóra naturalna w szczególności ta licowa oprócz właściwości wzmacniających plecak, posiada także szereg korzyści typowo charakterystycznych dla tego materiału, są to”

  • przyjemny zapach
  • autentyczny naturalny wygląd
  • piękny sposób dojrzewania z wiekiem
  • miękkość i nietypowy „chwyt”
  • kolorystyka zmienna w zależności od kawałka skóry

Chcesz być na bieżąco z nowościami z bloga megaclothing?

dołącz do naszego fanpage
DOŁĄCZ DO NASZEGO KLUBU!

Zobacz także inne ciekawe przykłady modnych plecaków retro i vintage

Jest wiele stron blogowych, takich jak NASZ blog MegaClothing, które poruszają tematykę vintage i plecaków, jak chociażby strona zso14gliwice – gdzie plecaki vintage stały się idealnym przykładem modelu szkolnego.

Innym przykładem wykorzystanie mody retro , zaprezentował blog – https://zscelestynow.pl/torba-vintage-do-szkoly/ (tym razem większość poświęcają torbom). To oczywiście tylko niektóre realiacja skupione na modzie retro.

Jesli macie swoje pomysły jak fajnie wykorzystać starą modę – napiszcie do nas!

2 Thoughts to “Płócienne Retro Plecaki”

  1. Lubię styl retro. Podobają mi się takie plecaki

  2. Bardzo mi się podobają plecaki tego typu. Są oryginalne i modne.

Leave a Comment